Haber

Daniel Guiza: 45 yaşıma kadar futbol oynamak istiyorum

42 yaşında olmasına rağmen İspanya 5. Lig gruplarında CD Rota’da forma giyen eski Fenerbahçe ve İspanya Milli Takımı forveti Daniel Guiza, Relova’ya röportaj verdi.

“Hiçbir şeyden pişman değilim”

İspanyol golcü şunları söyledi:

“Ne futbolda ne de futbol dışında hiçbir şeyden pişman değilim. Her zaman istediğimi yaptım. Ben bir insanım. İlk gelen ve son gelen olarak örnek aldığımı düşünmüyorum. Tren. Soyunma odasında ünlü olmak diye bir şey yok. En son ayrılıyorum çünkü arkadaşlarımla şakalaşmayı sevdiğim takım.”

“Sokakta çok şey öğreniyorsunuz”

Futbola başladığı günleri anlatan Guiza, şu açıklamayı yaptı:

“Yolda bir sandviç alıp futbol oynadığımı hatırlıyorum. Bu tür şeyler çoktan geride kaldı. Şimdi çocuklar sadece PlayStation oynamak istiyor. Sokakta çok şey öğreniyorsunuz.”

“Luis Aragones benim babam, hatta büyükbabam”

İspanyol teknik direktör Luis Aragones hakkında açıklamalarda bulunan Guiza, şu ifadeleri kullandı:

“Luis Aragones benim babam, hatta dedem. Kulübünde başarılı olan birini EURO2008’e götürme cesaretini gösterdi. Milli takımı bir adım öteye taşıyan da bu oldu. Luis Aragones hakkında bir şey söylemeyeceğim çünkü hala Onu hatırladıkça duygulanıyorum. Onunla çok güzel anılarım var. Özel bir insandı. Onun sayesinde kariyerimde büyük bir sıçrama yaptım.”

“Barcelona’ya imza atmadım sonra Fenerbahçe’ye gittim”

Guiza, geçmişte Barcelona’ya transfer olabileceğini belirtmişti.

“Barcelona benimle ilgileniyordu. Onlarla sözleşme imzalayabilirdim ama bazı oyuncularda bir şeyler oldu. Benimle rekabet etmek isteyip istemediklerini bilmiyorum. Ama kulüpte çok fazla güce sahip insanlar vardı ve bunu yapmadılar.” Beni istemiyorum. Barcelona’ya imza atmadım ve sonra Fenerbahçe’ye gittim ve Luis’e tekrar Aragones ile çalıştım.”

“Bu fotoğraf yanıltıcı”

Güiza, Rota’ya imza attığında paylaştığı fotoğrafa yapılan yaşlı yorumları takdirle karşılamış ve şu ifadeleri kullanmıştı:

“Bu fotoğraf yanıltıcı. O fotoğraf saat 16.00’da çekildi. O tür şeyler umurumda değil, beni hiç endişelendirmiyor.”

Daniel Guiza, mesleğini 45 yaşına kadar sürdürmek istediğini söyledi.

camasajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu