Haber

Menderes’ten Deprem Mağduru Üreticilere Destek

Menderes Belediyesi tarafından Hataylı süt üreticisine destek amacıyla deprem bölgesine 2 adet süt deposu bağışlandı.

Menderes Belediye Meclisi’nin Mayıs ayı Olağan Toplantısında oybirliği ile alınan karar sonucunda Hatay’da depremzede süt üreticisine destek olmak için 2 adet süt deposu bağışlandı. Menderes Belediyesi Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışma kapsamında süt tankları kamyonlara yüklenerek bölgeye gönderildi. Tankerler, Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin Hassa’da kuracağı süt toplama merkezinde çalışacak.

Yem yardımı

Meclis kararında, depremden zarar gören Osmaniye’de üreticilere ulaştırılmak üzere besi yemi takviyesi verilmesi de kabul edildi. Yapılacak çalışmaların ardından Osmaniye’deki tarım kooperatifleri ve üreticilere 150 bin liralık besi yardımı yapılacak.

Her zaman yanındayız

Yapılan temellerle ilgili konuşan Menderes Belediye Başkanı V. Erkan Özkan, “6 Şubat’ta meydana gelen depremin ardından hem deprem bölgelerine hem de ilçemize gelen depremzedelerimizin yanında olmaya devam ediyoruz. Hafta sonu meclis üyelerimizle Hatay’a giderek bölgedeki depremzedelerimizle bir araya gelerek sorunlarını ve taleplerini dinledik. Her yıl düzenlenen uçurtma şenliğimizi Samandağı’nda düzenleyerek depremzedelerimizle bir olduk. Mayıs ayı meclisimizde aldığımız kararla Hatay’daki süt üreticilerine 2 adet süt deposu bağışladık. Tanklarımız yolda. Ayrıca yem katkı maddeleri ile de Osmaniye’de üreticimizin yanında olacağız. Bunun için gerekli çalışmaları yapıyoruz. Bölge ekonomisinin canlanması ve üreticinin desteklenmesi için her türlü zemini vermeye devam edeceğiz.

 

Hatay büyükşehir belediyesi hassa’da süt toplama merkezi kuruyor,

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu