Ekonomi

Türk: Toplam Ciro Endeksi Aralık’ta yüzde 5,9 arttı

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre; Sanayi, inşaat, ticaret ve hizmet branşlarında ciro endeksi 2022 yılı Aralık ayında yıllık yüzde 5,9 arttı. Sektörel bazda en yüksek artış yüzde 9 ile inşaat ciro endeksinde görüldü.

TÜİK bugün Aralık ayı ciro endeksi bilgilerini açıkladı. Buna göre; Sanayi, inşaat, ticaret ve hizmetler sektörleri toplamında ciro endeksi Aralık ayında yüzde 5,9, yıllık ise yüzde 89,7 arttı. TÜİK bilgileri aşağıdaki gibidir:

TOPLAM CİRO AYDA YÜZDE 5,9 ORANINDA ARTTI

Sanayi, inşaat, ticaret ve hizmet bölümleri toplamında ciro endeksi 2022 Aralık ayında aylık yüzde 5,9 arttı. Toplam cironun alt detaylarına bakıldığında; Aralık ayında aylık sanayi şube ciro endeksi yüzde 3,7, inşaat ciro endeksi yüzde 9,0, ticaret ciro endeksi yüzde 8,2 ve hizmet ciro endeksi yüzde 2,0 arttı.

TOPLAM CİRODA YILLIK ARTIŞ YÜZDE 89,7

Sanayi, inşaat, ticaret ve hizmet sektörlerinde ciro endeksi Aralık ayında yıllık yüzde 89,7 arttı. Toplam cironun alt detaylarına bakıldığında; 2022 yılı Aralık ayında yıllık sanayi bölümleri ciro endeksi yüzde 66,8, inşaat ciro endeksi yüzde 127,2, ticaret ciro endeksi yüzde 92,9 ve hizmet ciro endeksi yüzde 112,5 arttı.

haber-yenipazar.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu