Haber

Aksaray Belediyesi, Tarım Arazilerinde Yetiştirdiği Nohutları İhtiyaç Sahiplerine Dağıttı

Aksaray Belediyesi tarafından yıllardır boş kalan tarım alanlarında ekilen nohutların hasadı temmuz ayında yapıldı. Hasadı yapılan nohutlar, paketleme işleminin ardından ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmaya başlandı.

Aksaray Belediye Başkanı Cihan Dinçer, sosyal belediyecilik projeleriyle birçok il belediyesi tarafından örnek gösterilmeye devam ediyor. Birçok belediye Lider Dinçer’in benzer projelerini uygulamaya başladı. Başkan Dinçer, tarım kenti Aksaray’da alternatif tarım çalışmalarıyla üreticilere rol model olurken, belediyenin arazilerini de değerlendirerek, tarım işleriyle uğraşarak ihtiyaç sahiplerinin yararına kullandı. Aksaray Belediyesi geçen yıl atıl durumdaki araziyi değerlendirerek arpa ekti. Ekilen arpa önce buğdaya sonra un haline getirilerek ihtiyaç sahiplerine dağıtıldı. Daha fazla ihtiyaç sahibinin yararlanması için toprağa nohut ekilmesi talimatını veren Önder Dinçer, “Belediyeye ait arazilere nohut ekildi. Geçen temmuz ayında nohut hasadı yapıldı. İşlenen nohutlar, ihtiyaç sahiplerine dağıtılmaya başlandı. Nohut hasadından güzel verim aldık. Nohut 12 bin 500 aileye ulaşacak” dedi.

Aksaray Belediyesi olarak kentte üreten ve paylaşan belediye hizmetleri sunduğunu belirten Önder Dinçer, “Toprağın ve tarımın değerinin her geçen gün arttığı bu dönemde belediyemizin yerlerini değerlendirdik. Ektiğimiz nohutların hasadını yaptık. Hamdolsun bereketli bir hasat dönemi geçirdik. Elde ettiğimiz nohutları elemedik. Tesis sonrası paketleme işleminden geçirerek ihtiyaç sahiplerine dağıtmaya başladık. Üretken belediyecilik anlayışıyla çıktığımız bu yolda topraklarımızı daha verimli kullanarak toplumun dezavantajlı kesimlerinin ihtiyaçlarını karşılamaya devam edeceğiz.” – AKSARAY

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu