Haber

Bakan Akar, Hatay’da depremzedelerle bir araya geldi, Kayseri’de hastaları ziyaret etti

Ramazan Bayramı sabahı depremden etkilenen Hatay’da vatandaşlarla bir araya gelen Akar, akşam saatlerinde Kayseri Şehir Hastanesi’nde tedavi altına alınan depremzedeleri ziyaret etti.

AK Parti’nin Kayseri’den milletvekili adayı olarak gösterdiği Akar, kentteki faaliyetlerini sürdürüyor. Depremden en çok etkilenen iller arasında yer alan Hatay’da bayram sabahını hem vatandaşlar hem de Mehmetçik ile birlikte geçiren Akar, depremzedeler ve vatandaşları ziyaret ettiği memleketi Kayseri’deki şehir hastanesine gitti.

Önce başhekime giderek hastaların durumu hakkında bilgi alan Akar, ardından odalarında tek tek ziyaret ettiği depremzedelerin bayramını kutladı. Hastaların taleplerini dinleyip onlara moral veren Akar, 6 Şubat depremlerinin ardından başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere bakanlar, valiler, ilgili tüm kurum ve kuruluşların ilk andan itibaren harekete geçtiğini belirtti.

Akar, depremden etkilenen bölgelerde yaraların sarılması için çalışmaların sürdüğünü belirterek, “Devlet ve millet olarak geçmişte afetlerin üstesinden geldik, inşallah bu depremin yaralarını saracağız ve bunun da üstesinden geleceğiz.” felaket.”

Sağlık çalışanları ile birlikte merkeze gelen Akar, Ramazan Bayramı’nı kutladı. Sağlık çalışanlarının çok önemli bir görevi yerine getirdiğini belirten Akar, telefonla aradığı Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile hastane çalışanlarını görüştürdü.

Sağlık çalışanlarının “Sevgili meslektaşlarım” diye hitap ettiği Ramazan Bayramı’nı kutlayan Koca, “Herkesin tatil yaptığı bir dönemde siz de üzerinize düşen fedakarlıkla vatandaşlarımıza hizmet etmeye devam ediyorsunuz. Minnettarız.” – KAYSERİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu