Haber

İzmir Narlıdere spor okullarında sertifika heyecanı

İZMİR (İGFA) – Narlıdere Belediyesi tarafından 2022-2023 kış dönemi için açılan ‘Temel Spor Eğitimi ve Sporcu Yetiştirme Kurslarında’ sertifika heyecanı yaşandı. Kış dönemi voleybol kurslarını başarı ile tamamlayan minik yetenekler sertifikalarını Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin’den aldı. Narlıdere sınırları içerisinde yaşayan ve ilçedeki devlet okullarında öğrenim gören çocuklar, voleybol kurslarını başarıyla tamamlamanın heyecanını ve mutluluğunu yaşadılar.

Sertifika töreninde konuşan Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin, spor ve sanatla büyüyen nesiller yetiştirmek için büyük emek harcadıklarına değinerek, “Sporun bireysel ve toplumsal faydalarının bilincindeyiz. Herkes için spor ve yaşam boyu spor unsuruyla çocuklarımızı spor yapmaya teşvik etmeye devam ediyoruz. Bu kapsamda açtığımız spor okullarımıza gösterilen ilgiden çok memnunuz. Sporun bireylere sağladığı katkıların yanı sıra uluslararası niteliği sayesinde de ülkemize neler katacağının bilincindeyiz. Bu nedenle ilçemizden daha başarılı sporcuların çıkmasını, geleceğin milli sporcularını Narlıdere’den ülkemize kazandırmak istiyoruz.”

ÇOCUKLARIMIZI TEBRİK EDERİZ

Voleybolcu kızları tebrik eden Önder Engin, “Bazılarına rağmen kız çocuklarına ve kadınlara daha çok değer vermeye devam ediyoruz. Hanımlarımız, kızlarımız bizim için çok değerli… Cumhuriyet çocuklarının yurdumuzun dört bir yanında yaktığı ışığın gelecekte Türkiye’mizi daha çok aydınlatacağına inanıyorum. Bundan kimse rahatsız olamaz. Bu ülkeyi, 85 milyon insanımızı, komşularımızı, dostlarımızı seviyoruz. Kursları başarıyla tamamlayan çocuklarımızı tebrik ederiz. Çocuklarını bize emanet eden ailelerimize, Narlıdere Belediyesi Spor Koordinatörümüz Mehmet Şahin’e ve Teknik Direktörümüz Jülide Meriç’e teşekkür ediyorum.”

dikilihaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu