Yaşam

Titanic’in Görünmeyen Videosu Yayınlandı

1912’de bir buzdağına çarptıktan sonra Kuzey Atlantik’te battı. titanik , insanlık tarihinin en ünlü gemilerinden biri. Öyle ki 1500’den fazla kişinin gömüldüğü gemi, yıllar içinde tarihçilerden sinemacılara kadar birçok farklı alandan insanın ilgi odağı olmayı başardı.

Şimdi ise Titanik’in daha önce hiç görülmemiş bir görüntüsü yayınlandı. 1 saat 21 dakika uzunluğunda ve Woods Hole Oşinografi Enstitüsü (WHOI)YouTube tarafından YouTube’da yayınlanan bu görüntü, devasa geminin enkazını ürkütücü bir şekilde gözler önüne seriyor.

İşte yıllar sonra yayınlanan Titanik enkazının videosu

WHOI tarafından yayınlanan görüntü aslında Temmuz 1986’da DSV Alvinaraştırma denizaltısı ve Jason Jr.adlı küçük uzaktan kumandalı aracında kameralarla çekildi. Ancak bu görüntü ilk kez tüm dünyayla paylaşıldı.

Ekip, Jason Jr. sayesinde Alvin, enkazın denizaltısının ulaşamadığı kısımlarına ulaşarak bu görüntüleri elde etti. Bu manzaralar insanlık tarihine geçen gemiye daha yakından ve detaylı bakmamızı sağladı. Bu ürkütücü görüntüde, hiçbir düzenleme yapılmadan, geminin odalarınaBirçok parçayı görebiliriz.

Eylül ayında Titanic’in enkazından yeni görüntüler paylaşılmıştı. OceanGates Expeditions tarafından paylaşılan 8K çözünürlüklü o görüntü, bugüne kadarki en kaliteli batık görüntüsüydü ve bize geminin detaylarını gösteriyordu. 8K Titanic görseline aşağıdaki içeriğimizden ulaşabilirsiniz;

eruhajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu