Haber

Ukrayna savcıları, yasağa rağmen tatil yapan milletvekili hakkında dava açtı

Reuters haber ajansı, Ukraynalı savcıların, yasağa rağmen tatile çıkan milletvekili hakkında dava açtıklarını duyurdu.

Ocak ayından bu yana yetkililerin yurtdışına özel seyahatleri yasaklandı, ayrıca 18-60 yaşlarındaki çok sayıda Ukraynalı erkeğin ülkeyi terk etmesi yasaklandı ve Rusya Şubat 2022’de tam ölçekli işgalini başlattığı için sıkıyönetim ilan edildi.

Soruşturma, milletvekilinin bir iş gezisi için üç günlüğüne Polonya’ya seyahat ettiğini ve daha sonra ailesiyle birlikte Maldivler’de olmak için hastalık izni aldığını ortaya çıkardı.

Soruşturmayı yürüten Ukrayna Devlet Soruşturma Bürosu, milletvekilinin Temmuz ayı ortasında Maldivler’in özel adası Ithaafushi’de bir otelde kaldığını bildirdi.

Cumhurbaşkanı Volodymyr Zelenskiy, Salı akşamı yaptığı konuşmada doğrudan bu olaya atıfta bulunarak, savaş sırasında sorumluluklarını yerine getirmeyen yozlaşmış yetkililere tepkisini dile getirdi.

“Ukrayna’nın çıkarlarından ziyade herhangi bir aile içi ihanet, herhangi bir ‘plaj’ tatili veya kişisel zenginleşme en azından öfkeye yol açar. Öfke. Unutmayın” dedi.

Henüz dava açılmadı ve iş gezisinin süresi, amacı ve amacı hakkında resmi belgelerde sahtecilik ihtimalinin araştırıldığı davada yanlış bulunursa üç yıla kadar hapis cezası verilebilecek.

haber-ibradi.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu